Jakuzi Modelleri ve Fiyatları

Jakuzi
4 min readNov 18, 2022

Jakuzi, evlerinde rahatlamak isteyenler için oldukça konforlu banyo araçlarıdır. Gelişen teknoloji ve alım gücünün artması gibi sebeplerle, hemen hemen herkes banyosu için uygun bir jakuzi satın alabilir. Ancak jakuzi satın alırken hangi ölçülerde satın alınacağına karar vermek oldukça önemlidir. Jakuzi ölçüleri ne karar verirken pek çok etkeni bir arada düşünmekte fayda vardır. İşte jakuzi ölçülerine karar verirken göz önünde bulundurmanız gerekenler.

Ev Mimarisi ve Banyo Alanı

Jakuzi satın almak istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsur, banyonuzun ya da yatak odanızın boyutlarıdır. Çünkü her evin mimarisi aynı olmadığı gibi banyoların ya da yatak odalarının alanı da aynı değildir. Bu yüzden öncelikle banyonuzun şeklini göz önünde bulundurmalı, küçük ve dar ya da geniş ve ferah olmasına göre jakuzi modeli tercih etmelisiniz.

Jakuzi ölçüleri için karar verirken lavabo ve benzer unsurların konumunu dikkate almalısınız. Bu unsurların konumuna göre kalan boş alanı değerlendirin. Yine bu etkenleri düşünerek oval ya da düz jakuzi modellerinden birini tercih edebilir ve ölçülerini netleştirebilirsiniz.

Bunların yanında geniş ve ferah bir yatak odasına sahipseniz, çift kişilik jakuzi modelleri de tercih edilebilir. Bu jakuziler birden çok kişinin keyifli vakit geçirebileceği kadar geniş modellerdir ve yine pek çok ölçü seçeneği yer almaktadır. Bu sayede geniş ve ferah yatak odanızda yine geniş jakuzinizin keyfini, ister sevdikleriniz ile isterseniz de tek başınıza çıkarabilirsiniz.

Jakuzi Modeline Göre Faklı Ölçüler

Jakuzi ölçüleri, jakuzi modelleri göre farklılık göstermektedir. Örneğin, oval jakuzi modellerinde 110x110 cm, 130x130 cm, 140x140 cm gibi ölçüler bulunmaktadır. Bunun yanında köşeli, dikdörtgen ya da düz jakuzi olarak adlandırılan modellerin ise; 190x90 cm, 190x80 cm, 180x100 cm gibi ölçüleri vardır. Yani jakuzi ölçülerine karar verirken modellerin sahip olduğu ölçü yelpazesini incelemekte de yarar vardır.

Jakuzi ölçülerini sınırlayacak çok fazla unsur yoktur. Sizi sınırlayacak en önemli unsur alanınız olacaktır. Bunun dışında jakuzi için ideal ölçü gibi bir durumdan söz etmek pek doğru değildir. Burada önemli olan sizin tercih ettiğiniz jakuzi sistemidir. Siz de evinize değer katacak jakuzi modellerinden birini satın almak isterseniz jakuzi fiyatları inceleyebilir, sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Jakuzi üzerinde bulunan motorlar yardımı ile içerisindeki sıcak suyu emiş süzgeci yardımı ile vakumlayarak küvet bünyesinde dizili olan ve jet isimi verilen deliklerden basınçlı bir biçimde tekrar jakuzi içerisine verir.
Jet delikleri jakuzi bünyesinde gövde anatomisi baz alınarak belirli aralıklarla yerleştirilmiştir.
Ucunda bulunan ayarlama niteliği sayesinde basınçlı suyun vücudunuzda arzu ettiğiniz bölgeye ulaşmasını sağlamaktadır.
Kimi özellikteki jakuzi sistemlerinde kullanılan ikinci motorda, basınçlı hava üfleyen blower motorlarıdır.
Genelde jakuzi tabanına dizili olan bu jetler ikinci bir kumanda butonu yardımı ile isteğe bağlı çalışmaktadır.
Jakuzi tabanında ki bu jetleri çalıştırdığınızda basınçlı hava bacak bölgesine masaj yapmakla beraber suyla karışması sonucu kabarcıklar uygulayarak köpük oluşmasını sağlar.

Dünyamızın hızla gelişmesinden sonra ileri teknolojiye sahip olmamız her alanda bizlere kolaylıklar sağlamaktadır. İnsanoğlunun hayatı giderek modern ve kolay hale gelmesini amaçlayan teknoloji oturma odamızdan banyoya kadar uzamayı başarabilmiş durumda yerini alıyor. Son zamanlarda isminden sıklıkla bahsettiren jakuziler banyolarda yaşamış olduğumuz vücut yorgunluklarını üzerimizden atacak yeni nesil duş odaları olarak isimlendirdiğimiz konumda yerlerini alabileceklerdir. Lüks hayatı seven kişilerin vazgeçilmezleri arasında yerini alan Jakuzi kullanımları olmazsa olmazlar listesinde bulunuyor. İstediğimizde kendi bütçelerimize uygun şekilde erişim sağlayabildiğimiz jakuziler üretilen model ve özelliklere göre değişiklikler gösterebilmektedir. Tabi bizim için en önemli olan sağlıklı şekilde istediğimiz gibi duş alma durumudur. Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?

Jakuzi Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Jakuziler kendi aralarında dikey ve yatay şekilde evinizde konumlandırılacak özelliklere sahip şekilde üretimleri yapılmaktadır. Jakuzi Ürünlerinde kullanılan yalıtkan malzemeler fiyat konusunda yükselmelere ya da düşüşlere neden olduğu gibi elde edilen alışım malzemelerin kalitesine göre de belirlenebilmektedir. Lüks hayat yaşamak isteyen kişilerin vazgeçilmezleri arasında yerini alan Jakuziler insan sağlığı açısından yüksek kaliteye sahip üretimleri yapılmaktadır. Ürün fiyatlamaları ise içerisinde bulundurdukları özelliklere göre değişiklik gösterebiliyor. Fakat günümüz insanları ürünü kullanacak kişilerin hayatlarını riske atacak atılımlar gerçekleştirerek düşük kaliteye sahip olan maddelerin eritilerek ortaya çıkartmış olduğu plastik jakuziler üretebiliyorlar. Bunların kullanımı ciddi anlamda hayati risk taşıyabildiği gibi en ufak bir hatada bulunduğunuz bütün bölümü ateşe ve elektrik kaçağın oluşumuna neden olabilmektedir.

Kaliteli Jakuzi Hangi Maddeden Yapılıyor?

Dökme akrilik jakuzi üretimleri tamamen camdan oluşan maddelerden üretilmektedir. Gözeneksiz ve parlak maddenin ortaya çıkartılmasında kullanılan akrilik saf şekilde eritilerek cam kalıplarına dökülür, burada bulunan vakumlama ve şekil verme araçları 4,2 mm’ye ulaşan kalınlığı yakalığı andan itibaren ürünün üretim aşamasına geçmesi için son hazırlıklarını yaparlar. İşlemlerin sorunsun şekilde ilerlediğini varsayan sistemler şekillendirme aşamasını bitirerek jakuzinin istenildiği konuma getirilmesine olanak tanır. Sistemin bu şekilde üretilmesi kanserojen maddelerin oluşumunda veya kötü koku gibi bakterilerin oluşumuna engel olur. Ömür boyu üzerinde bulundurduğu parlaklığı taşıyan akrilik maddesinden yapılan jakuziler hem insan sağlığı açısından hem de güven anlamında büyük hizmetler sunmaktadır.

Son zamanlarda ülkemizde bulunan vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan jakuziler isteğe göre model ve seçenekler sunabilmektedir. Genellikle tek kişilik bölmeleriyle satışları yapılmakta olan jakuziler geliştirilen yeni sistemleri sayesinde iki farklı kişinin tek bir sudan faydalanması sağlanabilmektedir. Bunlara rastlayabileceğimiz yerler otellerin çift kişilik odalarında bulunduğu gibi istenildiği zamanda aynı ürün ve özelliklere sahip derecelendirmelerle evinizin banyosuna kurulumu yapılabilmektedir. Veya isterseniz bahçelerinizde havuz başlarında da dilediğiniz konum ölçülerine göre çift kişilik jakuzi ürünlerine sahip olabilirsiniz. Sistemsel olarak ilerlemelerine devam eden jakuziler her sene düzenli şekilde farklı özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Tabi yenilenen modellerin fiyatlarında da artışlar yaşanmaktadır. Uygun ölçülerde jakuzi sahibi olmak isteyen kişiler bu yazımızla birlikte detaylı şekilde bilgi sahibi olabileceklerdir.

Çift Kişilik Jakuzi Fiyatları

Jakuzilerin tercihleri sıklıkla tek kişilik şekilde tercih ediliyorsa da zamanla müşterilerin istekleri üzerine iki kişilik bireyin sığabileceği jakuziler de istenebilmektedir. Rahat ve gönül rahatlığıyla duşlarını almak isteyen kişilerin tercih ettikleri çift kişilik jakuzi fiyatları tek kişinin sığacağı jakuzilere göre biraz daha yüksek tutulmaktadır. Bunun temel sebebi diğerlerinde bir adet motor vasıtasıyla bütün alanlara su püskürtmesi yapılabiliyorken burada her iki tarafında düzenli şekilde masaj yapma özelliğinden yararlanabilmesi için iki adet motor kullanılmaktadır. Buda sistemin otomatik olarak daha pahalı olmasına neden olmaktadır. Ama burada da üzülmenize gerek yok çünkü istediğiniz her yerde satın almaları gerçekleştirebileceğiniz jakuziler bütçenize uygun olarak da hizmet sağlayabilmektedirler.

Jakuzi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

Jakuzi fiyatları tamamen üretilen ham maddeye göre belirlenmektedir. Aynı şekilde içerisinde kullanılan performans artırıcı motorların ve elektriği yalıtkan yapan malzemelerin kullanılması fiyat konusunda artışlar yaşamasına neden olabilmektedir. Yüksek ölçülerde büyüklük küçüklük ebatlarında yaşanan derecelendirmeler de fiyatların yükselmesine neden olabiliyor. Yani kısacası ürünlerde kullanılan malzemelerin kalitesine göre fiyat artışları yaşanabilmektedir. O yüzden sizlere tavsiyemiz uygun fiyatlarda satın alacağınız jakuzilerin hangi maddeden üretildiği ve içerisinde nasıl özellikler barındırdığı gibi temel kurallara dikkat etmenizdir. Akrilik ürünleri daima ön planda bulundurarak ilk tercihleri arasında olmasına özen gösteriniz.

--

--